راهکارهای افزایش سرعت اینترنت وای فای

سرعت پایین وای فای می‌تواند به دلیل وجود دستگاه‌ها، گجت‌ها یا ابزارک‌های معمولی که در خانه خود دارید یا همچنین ابزارهایی که متعلق به غریبه‌ها هستند، رخ دهند. در واقع امکان دارد غریبه‌ها با استفاده دزدکی از پهنای باند شما باعث کاهش سرعت وای فای شوند. اما چه راهکارهایی برای افزایش سرعت وای فای وجود دارد؟

خودداری از به روز رسانی گجت یا ابزارک‌ها

اگر تماس کاری مهمی دارید یا می‌دانید که باید سیگنال «وای فای» (Wi-Fi) شما در یک زمان خاص قوی باشد، ممکن است بخواهید از به‌روزرسانی دستگاه خودداری کنید. برخی از دستگاه‌ها، مانند کنسول‌های بازی، ممکن است در صورت به‌روزرسانی بزرگ، سرعت Wi-Fi شما را کاهش دهند.

این به روز رسانی‌های عظیم پهنای باند شما را می‌خورند. اگر نیاز به دانلود یک به‌روزرسانی بزرگ دارید، بهتر است آن را برای شب برنامه‌ریزی کنید. سعی کنید زمانی را انتخاب کنید که فکر می کنید اکثر افرادی که از شبکه Wi-Fi شما استفاده می‌کنند خواب هستند.

غریبه‌های یواشکی

فقط وسایل خانه شما نیستند که باید خاموش کنید. همچنین باید دسترسی افراد غریبه را ببندید تا دستگاه‌های آن‌ها شبکه شما را تخلیه نکنند. بسیاری از دستگاه‌هایی که از یک روتر Wi-Fi استفاده می‌کنند می‌توانند سرعت را کاهش دهند، بنابراین مطمئن شوید که فقط ابزارهای شما متصل هستند. صفحه تنظیمات روتر شما باید تمام ترافیک اینترنتی موجود در خانه شما را نشان دهد.

بسیاری از روترها فهرستی از دستگاه‌هایی که از شبکه استفاده می‌کنند و میزان داده‌ای که هر کدام از آن‌ها استفاده می‌کنند را به شما ارائه می‌دهند. سپس، می‌توانید هر دستگاهی را که نمی‌شناسید، خاموش کنید. دسترسی به صفحه تنظیمات روتر بسته به دستگاهی که دارید می تواند متفاوت باشد.

به طور کلی، شما باید آدرس IP روتر خود را تعیین کرده و سپس آن را در یک مرورگر وب تایپ کنید تا به صفحه مدیریت دسترسی پیدا کنید. پس از آن وارد شوید و سپس تنظیمات مورد نظر خود را انتخاب کنید.

سرعت وای فای

 

www.khabaronline.ir منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید