کاهش ۱۰۰ مگاواتی مصرف برق پایتخت

رامین پوریا، مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ از کاهش ۱۰۰ مگاواتی مصرف برق پایتخت در ساعات اوج بار به دلیل همراهی مشترکان اداری خبر داد و گفت: هدف نهایی تعیین شده، دستیابی به موفقیت ۲۰۰ مگاواتی در کاهش مصرف برق بخش اداری است، ۱۰ درصد از ادارات پایتخت به دلیل عدم همکاری لازم، اخطار قطع برق دریافت کرده‌اند و تاکنون اشتراک برق ۱۳۵ مشترک اداری پرمصرف نیز با اخطار قبلی قطع شده است.

وی با بیان این که بالغ بر ۵۷۰۰ مشترک اداری در شهر تهران وجود دارد، نقش ادارات را در کنترل پیک بار شبکه توزیع برق مهم دانسته و گفت: حدود ۴۰ درصد از مصرف برق مشترکان اداری مربوط به سامانه‌های سرمایشی است و در صورتی که این دسته از مشترکان سامانه‌های سرمایشی خود را مطابق با دستورالعمل ابلاغی از ساعت ۱۲ خاموش کرده و همچنین مولدهای برق خود را وارد مدار کنند هدف تعیین شده در این بخش، محقق خواهد شد.

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ هدف از اجرای طرح های مدیریت پیک در فصل گرم سال را تامین ۱۰۰درصدی برق مورد نیاز هموطنان دانست و خاطرنشان کرد: ظرف چندروز آینده تمامی ادارات پرمصرف شهر تهران اخطارهای قطع برق را دریافت کرده و در صورت بی‌توجهی به مصوبه ابلاغی هیات دولت، حسب وظیفه واگذار شده به این شرکت و در راستای تامین رفاه و آسایش هموطنان، اشتراک برق این دسته از مشترکان قطع خواهد شد.

وی تصریح کرد: در صورت قطع برق، مسئولان ادارات موظفند با مراجعه به منطقه برق مربوطه، تعهد کتبی مبنی بر رعایت ابلاغیه کاهش مصرف برق ارائه دهند.

وی  یادآوری کرد: همانطور که پیش از این نیز اعلام شده است از ابتدای تیرماه اسامی ادارات پرمصرف که با صنعت برق همکاری نکرده‌اند، جهت آگاهی عموم منتشر خواهد شد.

به‌گزارش ایسنا، بر اساس مصوبه هیات وزیران، کلیه دستگاه‌های اجرایی، بانک‌ها، نیروهای مسلح و نهادهای عمومی غیردولتی موظفند نسبت به کاهش مصرف برق در ساعات اداری به میزان حداقل ۳۰ درصد نسبت به مصرف دوره مشابه سال ۱۴۰۰ و در ساعات غیر اداری به میزان ۶۰ درصد مصرف جاری با اولویت خاموش کردن روشنایی غیرضروری و سامانه‌های سرمایشی اقدام کنند.

منبع فست خبر

دیدگاهتان را بنویسید